AfyonEgeGezilecek YerlerMüzelerTürkiye

Afyon’da Gezilecek Müzeler / Detaylı Güncel Bilgiler

Afyon Gezi Rehberi / Müzeler

Afyon’da Gezilecek Müzeler ‘i sizler için araştırdık. Sürekli ismini duyduğunuz müzelerin detaylarına gelin birlikte bakalım.

Afyon Müzesi

Afyon’da Gezilecek Müzeler

Afyonkarahisar’da  sadece 1 adet müze bulunmaktadır. Kültür Turizm Bakanlığına bağlı olan Zafer Müzesi detaylarını sizler için araştırdık. Yolunuz Afyon’a düştüğünde bölge gezisi içerisine yerleştirebileceğiniz müzelerle turunuzu daha verimli bilgi edindirici hale getirebilirsiniz.

Afyon Gezi Rehberi

Afyon denildiğinde akla ilk afyon sucuğu ve kaymağı gelir. Bu duruma tarihine baktığımızda bir çok zaferlere imza atmış insanlarını da katmamız gerekir. Zafer Müzesi de bu durumun en büyük ispatlarından birisi. Gerek burada yaşam sürmüş topluluklarla bölgenin ne kadar verimli olduğu, gerekse insanlarının ne kadar üretken oldukları. Kısa bir bilgiden sonra Afyonda gezilecek müzelerden bir tanesi olan Zafer Müzesinin detaylarını aktaralım ve en kısa zamanda gitmeniz ümidi ile diyelim

Afyon Müzesi 2

1931 senesinde Taş Medrese’ de Müze Memurluğu olarak hizmet vermiş, 1933 yılında ise Müze Müdürlüğü’ne çevrilmiştir. 1971 yılında da günümüz müze binası olarak insanların hizmetine açılmıştır. Müze binası sadece 1 kattan ibaret olup yönetim kısmı ve teşhir olarak ikiye ayrılmaktadır, teşhir kısmında birbirine bağlı 9 sergi salonunu vardır. Bu salonlarda kronolojik bir sıraya göre sergilenen Kalkolitik, Tunç, Hitit, Frig, Lidya, Roma ve Bizans dönemlerine ait olan eserlerle oldukça zengin bir koleksiyona sahiptir.

  • Yaz Dönemi Açılış: 08.00-17.00
  • Kış Dönemi Açılış: 08.30-17.30
  • Adres:  Kurtuluş Caddesi,No: 92 Afyonkarahisar
  • Müze İletişim: 02722151191
  • Konum: tıklayınız
  • Kapalı Günler: Pazar
  • Giriş Ücreti: 10 TL
  • Broşür Bilgisi: Bulunmamaktadır.

Belirtilen Müze ve Örenyeri bilgileri resmi yerlerden alınmıştır. 

İsmail Koç

Kurucu, Tasarımcı, Mühendis Adayı, Yerel Rehber

Aynı Kategoriden

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!