Faydalı BilgilerGezilecek YerlerHatayİsmail Koç

Türkiye’nin en uzun bisiklet yolu bisikletçilerin gözdesi.

Hatay’ın Samandağ ve Arsuz ilçelerini birbirine bağlayan 25 kilometrelik karayolu kenarında bulunan Türkiye’nin en uzun bisiklet yolu bisikletçilerin gözdesi oldu.

Türkiyenin en uzun tek parça bisiklet yolu olan ve Hatay’daki 25 kilometre uzunluğa sahip 2,3 metre genişliğindeki bisiklet yolu bisikletçilerin uğrak yeri oldu.

Türkiye'nin en uzun bisiklet yolu bisikletçilerin gözdesi oldu - 2

Bisiklet sürücüsü Tolga Özçelik, “Yapılan bisiklet yolu, hem Türkiye hem de Hatay için çok önemli bir yoldur. Çünkü dünyanın en uzun bisiklet yoluna sahibiz. 25 kilometrelik bir bisiklet yolu olması hem turizm açısından hem de yerel halkın sosyal aktivitesi bakımından önemlidir. Yolun eksik kalan belirli kısımları olduğundan bazen trafik yoğunluğundan dolayı yerel halk bisiklet yolunu kullanıyor ve trafik kazalarına neden olabiliyor. Bu durumların olmaması için önlemler alınması gerekiyor, bunların dışında her şey çok güzel” dedi.

Türkiye'nin en uzun bisiklet yolu bisikletçilerin gözdesi oldu - 3

İlk Kurşun Bisiklet Spor Kulübü Üyesi Hanifi Tuygar ise İskenderun ilçesinden Antakya’ya yol alıp Samandağ’a gelip bisiklet yolunun keyfini çıkarmaya geldiklerini belirterek, “3 yıl önce toprak zemin iken biz burayı turlamıştık, tekrardan gelip görelim dedik ve doğa ile bir yanı orman bir tarafı denizle kaplı çok güzel bir yol. Bisiklet yolunu kullanarak Arsuz ilçesine giden yoldan döneceğiz” diye konuştu.

Türkiye'nin en uzun bisiklet yolu bisikletçilerin gözdesi oldu - 4
Türkiye'nin en uzun bisiklet yolu bisikletçilerin gözdesi oldu - 5
Türkiye'nin en uzun bisiklet yolu bisikletçilerin gözdesi oldu - 6
Türkiye'nin en uzun bisiklet yolu bisikletçilerin gözdesi oldu - 7

İsmail Koç

Kurucu, Tasarımcı, Mühendis Adayı, Yerel Rehber

Aynı Kategoriden

Yorumlarınız Bizim İçin Değerli

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!