Kamp&Doğa

Kamp Malzemeleri Nelerdir?

Kamp Malzemeleri Nelerdir?

Doğayla iç içe olmak isteyenlere en güzel yol kesinlikle kamp hayatına atılmak… Ancak insanların aklını kurcalayan sorular var örneğin; Kamp Malzemeleri Nelerdir? Hangi malzemeler kullanılır? Kamp yaparken karşılaşılan zorluklar? gibi sorular ve daha fazlası çoğu insanın kafasını kurcalıyor. Şimdi sizlere bu sorulardan birisini Kamp Malzemeleri ‘ni başlangıç seviyesi için kısa bir şekilde anlattık birlikte inceleyelim…

Kamp Malzemeleri Nelerdir?

Kamp yapacakların yanına alması gereken malzemelerin listesi elbette kişiye ve mevsim şartlarına göre değişecektir. Peki, kamp yapmaya gideceklerin yanına alması olmazsa olmaz malzemeler nelerdir?

  • Çadır: Elbette bir kampın olmazsa olmaz malzemesidir. Ancak çadır alırken bazı hususlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Kesinlikle eski tip çadırlardan almamanızı tavsiye ederiz. Eski çadırlar kurulum bakımından sizi çok zorlayacaktır. Yeni tip çadırların ise kurulum işlemi çok kolaydır üstelik kendi iskeleti sayesinde tek başına ayakta durabilmektedir. Dağcılıkla uğraşan kişilerin en çok tercih ettiği çadır türü Marmot’un çift kişilik modeli olan Vapor 2P çok yönlü ve konforlu bir çadır.
  • Çadır altlığı: Mevsime göre çadırların altında oluşabilecek neme karşı kullanılan bir çadır takımıdır.
  • Çadır Kazığı: Hava rüzgârlı ise çadırı sabitlemek ve gerdirmek için kullanılır.
  • Kamp Lambası: Hava karardıktan sonra kampta kesinlikle ihtiyacınız olan bir donanım.
  • Çadır Tamir Kiti: Olası bir çadırın yırtılması, delinmesi v.s. durumlarında kullanmak için önemli bir ekipman. Tamir kitinin içerisinde iplik, yama, yapıştırıcı gibi malzemeler bulunuyor.
  • Uyku Tulumu: Mevsim şartlarına göre bir tulum tercih etmenizi öneriyoruzJ Genelde kampçıların kullandığı tulumlar Easy Camp’in Orbit 400 modeli ve Marmot’un Sawtooth modelidir.
  • Mat: Zemin izolasyonunu sağlamak için gerekli bir çadır takımıdır. En çok tercih edilen mat; Forclaz M200.
  • Yastık: Çok yer kaplamayan şişirilebilir yastık tercih edilebilir. En çok tercih edilen model aır basıc şişirilebilir yastık

İsmail Koç

Kurucu, Tasarımcı, Mühendis Adayı, Yerel Rehber

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!