Kamp&Doğa

Yazın Hayat Kurtaracak 6 Kamp Önerisi

Yaz kampları ve kış kamplarında ihtiyaçlar hava değişimi dolayısıyla her zaman aynı olmaz. Yazın güneş dolayısıyla birçok yiyeceğiniz bozulabilir, soğuk içecekleriniz ısınabilir veya deniz sonrası duş alacak yer bulamayabilirsiniz. Bu aksilikler yaşadıkça öğrenilecek şeyler olduğudan sizin için yaşamadan aksiliklerin önünü kapatacağınız tavsiyeleri yazın hayat kurtaracak 6 kamp önerisi ni sizler için topladık

Yazın Hayat Kurtaracak 6 Kamp Önerisi

  • Termal Soğutucu / Oto Buzluk

Yaz kamplarında sizi en zorlayacak şey, kamp alanında değil de kendi başınıza kamp yapıyorsanız yiyeceklerinizi bozulmadan muhafaza etmek olacaktır. Sürekli çadır yanından ayrılıp market bulmaya çalışmak zor olacağı için bagajınıza atacağınız bir termal soğutucu hem maddi yönden hem de zamandan tasarrufunuzu sağlayacaktır. Bugün aldığınız peynir ya da yumurta ertesi güne bozulmayacak ve böylelikle 2, 3 gün kamp alanından ayrılmak zorunda kalmayacaksınız. Oto buzlukları ise sizi en rahat ettirecek şeylerden biri olacaktır. Aracınızın çakmak girişine takıp yiyeceklerinizi uzun süre aynı soğuklukta muhafaza edebilirsiniz. Alanım çok yok derseniz de bunun yerine termal özellikli daha küçük çantaları tercih edebilirsiniz. Tabii yiyeceklerinizi koruma süresi daha az olacaktır ancak buz kalıplarıyla desteklerseniz daha uzun süre soğuk tutmasını sağlayabilirsiniz.

  • Kamp Duşu

Kamp atacağınız yer bakir koylar olursa deniz sonrası duş bulmak imkansızlaşır. Şampuanlanmak zorunda değilsiniz tabii ama o tuzlu suyu kaşınmamak için üzerinizden akıtmanız gerekecektir.  Kamp duşları burada devreye giriyorlar.  Sizi kullanımınıza göre 2, 3 gün götürebilecek suyla rahat bir kamp geçirebilirsiniz. Kamp duşunuz yoksa alternatif olarak su şişelerini kullanabilirsiniz.

  • Hamak

Yaz kamplarının olmazsa olmazlarından hamakla karşınızdayız. Aslında çoğu kişi hamağı sadece gün içinde 1, 2 saat keyif için kurar ancak bunaltıcı yaz gecelerinde cibinlikli olanlarıyla tüm gece rahat bir uyku çekebilirsiniz.

Kamp Tavsiyeleri

  • Taşınabilir Mini Fan

Şarjlı ya da powerbank ile çalışanlarından temin edip sıcak yaz günlerinde havanıza efil efil bir hava katabilirsiniz.

  • Plaj şemsiyesi / Gölgelik

Bakir koylarda denize girmeyi planlıyorsanız aklınızda olması gereken bir diğer durum güneş altında bunalabileceğiniz. Tabii ki bunun da çözümü var. Bagajınıza atacağınız gölgelik ya da plaj şemsiyesi plajda uzun süre keyif sürmenizi sağlayacaktır.

  • Termos

İçeceklerinizi uzun süreli soğuk ya da sıcak tutmak isterseniz termos işinize oldukça kolaylaştıracaktır. Bu da suyunuzu birkaç gün soğuk tutabileceksiniz demek oluyor. Termosa koyamadığınız içeceklerinizi ise dere ya da deniz kenarına sabitleyip eski usul rahatlığın keyfini sürebilirsiniz.

İsmail Koç

Kurucu, Tasarımcı, Mühendis Adayı, Yerel Rehber

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!